Deer- Solar

SSS

 

Sertifika ne işimize yarayacak?

Güneş enerjisi sektörü dünyada ve ülkemizde hızla gelişmekte olan bir iş kolu olarak ön plana çıkıyor. Bu alanda yetişmiş personel sayımız yok denecek kadar az durumda olduğu için bu eğitimi alan kişiler yeni gelişmekte olan bu sektörde iş imkanı bulabilecekleri gibi kendi işyerlerini de açabilecekler.

Sertifikayı hangi birim veriyor?

Sertifikalar üniversitenin düzenlemiş olduğu sınav sonucunda verilmekte olup, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü ve DESEM birimi tarafından onaylanıp soğuk damgalı olarak katılımcıya verilmektedir.

Sınavdan geçebilir miyim?

Eğitimlere devam eden ve dersleri tamamlayan kişilerin bu sınavdan geçmemesi için hiçbir neden yoktur.

Yüz-yüze eğitim ile uzaktan eğitimin farkı nedir?

Yüz-yüze eğitimde, eğitimler DEÜ DESEM biriminde verilmekte olup katılacak kişilerin kurs süresi olan 5 gün boyunca İzmir’de bulunması gerekmektedir. Uzaktan eğitimde ise kesin kaydını yaptıran öğrencilerin e-posta adreslerine derslere ulaşımı için kullanıcı adı ve şifreler paylaşılmakta ve stüdyo ortamında kayda alınmış dersleri internet üzerinden takip edebilmektedirler.

Uzaktan eğitimde uyguluma eğitimini nasıl gerçekleştiriyoruz?

Uzaktan eğitim kaydını yapıp dersleri tamamlayan öğrencileri hem uygulamalı eğitime katılmak hem de sertifikalarını elden teslim almaları için bir günlüğüne İzmir’e davet ediyoruz. Uygulamalı eğitim tarihleri önceden öğrencilere duyurulacak olup bu kapsamda uygulama eğitimi verilmektedir.

Uygulama eğitimine gelmesem olur mu?

Uygulama eğitimine zaman problemi nedeniyle belirtilen dönemde gelemeyen öğrenciler bir diğer dönemde katılabilmektedir. Sertifikada yer alan “uygulamalı eğitim” ibaresinden de anlaşılacağı gibi bu eğitimlere katılım zorunludur.

İki eğitim arasında sertifika açısından herhangi bir fark var mıdır?

Herhangi bir fark yoktur.

Ön kayıt formu nedir?

Kurs türlerinden hangisini seçtiğinizi belirtip kişisel bilgiler ile birlikte iletişim bilgilerinizi paylaştığınız forma verilen isimdir. Bu formu dolduran kişiler eğitimler için ön kaydını tamamlamış olurlar.

 

Kesin kayıt nedir?

Ön kaydını tamamlayan kişiler ilgili kurs ücretini belirtilen banka hesabına – açıklama kısmına isim ve TC numaralarını yazarak – yatırıp dekontu üniversitenin ilgili birimine veya whatsapp üzerinden +905352054711 nolu adrese göndermelerin ardından tamamlanan süreçtir.

Ödemeyi yaptıktan sonra herhangi bir sebep ile kursa katılamaz isem ne olur?

Durumu kursun başlangıç tarihinden bir hafta önce bildirmeniz durumunda kaydınız bir sonraki kursa aktarılır. Eğer bir sonraki kurs için de zaman planlaması yapamıyorsanız, kesin kayıt oluşturmuş olduğunuz kursun tamamlanmasının ardından 7 iş günü içerisinde ödemeniz tarafınıza iade edilir. Herhangi bir kaybınız söz konusu değildir.

Konaklama ile ilgili bilgi verir misiniz?

Kurslar DEÜ Rektörlüğü Alsancak’ta düzenlendiğinden, kursun düzenlendiği yere yürüme mesafesinde birçok otel mevcuttur. Kursa kesin kaydını yaptıran kişiler ile kurs tarihinden 3-4 gün önce oluşturulacak olan Whatsapp gurubu üzerinden ilgili bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Ders notları öğrenciler ile paylaşılıyor mu?

 

Her iki eğitim türünde de ders notları dijital ortamda katılımcılar ile paylaşılmaktadır.