Projemizin başlangıcında  Başvuru – İzin Süreçleri  kısmıda ciddi efor gerektiren, doğru yönlendirmeler ile planlayacağımı bir süreçtir.

Bu kapsamdada DEER MÜHENDİSLİK ve BİA SOLAR A.Ş olarak müşterimizin faaliyet alanlarına göre detaylı bir analiz çalışması ile bu süreci en doğru şekilde yürütmekteyiz.

Her iş kolunda olduğu gibi enerji projelerinde de projelendirme ve tasarım uygulamanın doğru ve eksiksiz yapılabilmesi adına büyük önem taşımaktadır. Özellikle güneş enerjisi santral projelerindeki gerek saha gerek tasarım tecrübemiz sayesinde elektrik projelerinin uygulamaya dönük olarak detaylı tasarımı, onay mercilerinin talep etmiş olduğu detay ve paftaları içerecek şekilde düzenlenmesi projelendirme birimimiz tarafından özenle gerçekleştirilmekte ve uygulamada sırasında sorunsuz uzun ömürlü yapıların oluşması sağlamaktayız.

TEDAŞ ve diğer yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından talep edilen genel yerleşim planı, tek hat şeması, topraklama güzergah planı, kablo metraj ve kesit hesapları, panel inverter uyumluluk hesapları, koruyucu malzeme teknik özellik hesapları, çatı arazi statik hesaplamaları ve malzeme seçimi projelendirme kapsamında vermiş olduğumuz hizmetler arasındadır.